انتخاب موضوع تحقیق

0
100557 این مطلب رو نوشت. 11 شهریور 1393

با توجه به توافقات به عمل آمده در کارگروه آموزش و تحقیقات، این عنوان در تالار گفتگو به منظور ایجاد فضایی مناسب برای بحث آزاد و سهولت در پیگیری مباحث ایجاد شده است. در اینجا، همکاران، به خصوص اعضای کارگروه، می توانند نقطه نظرات خود را در رابطه با عناوین و مباحثی که تاکنون مطرح شده بیان کرده و یا عناوین جدیدی را برای بحث مطرح کنند.
هدف از این بحث، تعیین یک یا چند مورد از عناوین مطرح شده به عنوان موضوع اصلی بحث، ترجمه و تحقیق در کارگروه است.

مباحث عنوان شده در جلسات کارگروه آموزش و تحقیقات:

عناوین تخصصی مرتبط با حرفه:
1. کفایت و سودمندی گزارش های حسابرسی و اطلاعات مالی
2. فساد و رشوه در شرکت ها و نقش کنترل های داخلی
4. میزان استقلال در گزارشگری در سطح جامعه حسابداران رسمی
5. نتیجه تاثیر گزارشات حسابرسی روی قیمت سهام شرکت ها و میزان اثربخشی آن در تصمیم گیری ها
6. میزان تبحر سرمایه گذاران مالی در تحلیل مالی روی صورت های مالی- منطق و میزان تاثیرپذیری سرمایه گذاران از گزارش های حسابرسی
7. چگونگی گذار از حسابرسی سنتی به حسابرسی مبتنی بر ریسک
8. کم و کیف استفاده از حسابرسی مبتنی بر ریسک

عناوین عمومی مرتبط با حرفه:
9. چالش برخورد با کارفرما، میزان اهمیت هوش هیجانی (EQ) در برخورد با کارفرما و کاربرد هوش هیجانی در برخورد با همکاران و در نهایت ارتقای سطح اخلاق حرفه ای
10. الگوبرداری از موسسات دیگر برای ارتقای سطح کیفی موسسه
11. چگونه می توانیم تعامل میان افراد و یادگیری سازمانی در موسسات حسابرسی را ارتقا دهیم؟
12. چگونه به بودجه زمانی تعیین شده برای پروژه ها نزدیک شویم؟
13. اصلی ترین عوامل خروج استعدادها از موسسات حسابرسی چیست؟
14. عوامل انگیزشی برای جذب و حفظ استعدادها در حرفه حسابرسی چه می توانند باشند؟
15. حسابرسان برای پیشرفت در حرفه حسابرسی، علاوه بر توانمندی علمی، باید چه مهارت ها و شایستگی هایی داشته باشند و تا چه میزان از این موارد مطلع هستند؟
16. نگاه به مسائل از منظر یک حسابرس و یا داشتن نگاه منتقدانه در مقام یک حسابرس

آخرین ویرایش 31 شهریور 1393

samir karamkhani

43 نظرات
0
مهدی رحمتی این مطلب رو نوشت. 11 شهریور 1393

به نظرم موضوع 'عوامل انگیزشی برای حفظ استعدادها در حرفه حسابرسی در شرایط فعلی' خیلی می تونه جالب و بحث برانگیز باشه

آخرین ویرایش 12 شهریور 1393

مهدی رحمتی

0
شهبازبيگي2 این مطلب رو نوشت. 11 شهریور 1393

با عرض سلام و شب بخير! راجع به صحبت هايي كه امروز توي جلسه مطرح شد نظر بنده اين هستش كه اي كاش ابتداي كار ميومديم هدفمون رو از تشكيل اين كارگروه روشن ميكرديم. ببينيد يه وقت هست شما ميخواهيد مسائل داخلي موسسه رو كند و كاو كنيد و روش فعاليت پژوهشي انجام بديد كه نتيجش حل اون مسئله باشه كه در نهايت دردي از موسسه دوا شه. يه وقت هست ميخايم به مسائلي توي كل حرفه بپردازيم و با انتشار نتيجه تحقيقمون كمكي به حرفه در حل مسائل جاريش كنيم. نه يه وقتم هست قراره فقط يه پوزيشن شيك واسه موسسه ايجاد كنيم كه حالا يه كاري كرده باشيم. وقتي اينا روشن شه ديگه ميدونيم هدف چيه و دنبال چه مسئله و موضوعي واسه بحث و تحقيق بايد بگرديم. اصلاً آيا نياز سنجي شده؟ كه با اين فعاليتها كدوم نياز موسسه يا حرفه رو ميخايم هدف قرار بديم؟ يه كم راجع به اين مسئله صحبت شه فكر ميكنم جهت فعاليتمون روشنتر ميشه و انتخاب مسير راحتتر. متشكرم!

پول از ثروت بهتر است

0
va.b این مطلب رو نوشت. 11 شهریور 1393

با عرض سلام خدمت دوستان، البته فکر کنم بهتره که از موضوع تاپیک منحرف نشیم و توی این تاپیک در رابطه با موضوع تحقیق مباحثه انجام بشه. ولی باید خدمت آقای شهبازبیگی عرض کنم که این موضوع در جلسات اول و دوم مطرح شده و مفصلا مورد بحث قرار گرفته.

در رابطه با موضوع تاپیک هم باید خدمتتون عرض کنم که به نظر من موضوع "حاکمیت شرکتی و اثر آن بر بهینگی اجرای فرآیند حسابرسی" هم میتونه موضوع خوبی برای تحقیق برون سازمانی ما باشه.

1
100557 این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

سلام
مطالب درج شده در ابتدای تاپیک توسط خانم احمدلو امروز اصلاح و فهرست کامل موضوعات درج گردید لطفا مجددا مطالعه نمایید

در رابطه با نظر اقای شهبازبيگي باید موارد زیر را عرض کنم :
1. به نظر من هدف از تشکیل کارگروه جامع عمل پوشاندن به دغدغه‌های من و شما برای یادگیری و فهم مسائلی است که با آن روبرو هستیم که نیازمند راهنمایی و جهت دهی و صدالبته پشتیبانی افراد باتجربه تر از خودمان است که خوشبختانه آقای شکری قبول زحمت کردند و با پشتیبانی مدیریت موسسه قدمهای لازم برای تشکیل کارگروه را برداشتند
2. دغدغه‌های اشخاص به تناسب خصوصیات و تجارب کاری و تحصیلی نقاط مشترک و نامشترک بسیار دارد و از انجایی که هدف کار تیمی و برقراری تعاملات درون سازمانی و درصورت نیاز برون سازمانی است نه کار فردی مسلما خود شما هم تصدیق می‌کنید دست یافتن به اهداف مشترک طی چند جلسه اول اجتناب ناپذیر است
3. حق حضور در کارگروه از کسی سلب و یا به کسی هدیه داده نشده است برای همین ترجیح میدهم در خصوص موضوعات مورد علاقه خودم کند و کاو کنم.

در خصوص موضوع مطرح شده توسط اقای بهرامی "حاکمیت شرکتی و اثر آن بر بهینگی اجرای فرآیند حسابرسی" علیرغم اینکه موضوع به ظاهر با مسما ای است، اگر اشتباه نکنم از سال 1980 به بعد کم کم جای خود را در مباحث مدیریت بازکرد و از آن زمان تاکنون ساعتها وقت صرف تحقیق و بررسی آن شده است و دست آوردهای اکثر آنها بهبود سیستمهایی است که شرکتها به واسطه آن هدایت و کنترل می‌شود من در موقعیت اجرایی و یا حسابرس داخلی نیستم (فکر میکنم برای حسابرسی داخلی اطلاع از مسائل مرتبط با حاکمیت شرکتی واقعا لازم است) ضمن اینکه در رابطه با حاکمیت شرکتی ایران اگر تحقیق کنید بدون شک به این این نتیجه خواهید رسید که صلاح کار کجا و منِ خراب کجا؟ (حافظ) لذا یادگری روشهایی که به بهبود روشهای اداره شرکتها منتهی می‌شود برایم در اولویت قرارندارد.

و اما نظر خودم:
شخصا ترجیح میدهم به مسائل و مشکاتی که در حال حاضر به عنوان یک حسابرس با آن درگیر هستم بپردازم به عنوان مثال:

1. تحقیق در نسبتهای مالی و تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی با استفاده از آنها
(اکثر نسبتهای مالی مورد استفاده همکاران مرتبط با ترازنامه و یا سود و زیان است آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید، صورت مالی گردش وحوه نقد با استفاده از نسبتهای مالی خاصی بررسی و تحلیل می‌شوند و آیا این نسبتها در تعیین تداوم فعالیت و... شرکتها موثر هستند مثلا ایا تا به حال بررسی کرده‌اید مثبت بودن فعالیتهای سرمایه گذاری در صورت گردش وجوه نقد در چه شرایطی خوشاید و در چه شرایطی ناخوشایند است و چه تاثیری در گزارش حسابرس میتواند داشته باشد)

2. چگونگی انجام و پیشبردن حسابرسی بر اساس برنامه و اهداف از پیش تعین شده
(به عبارت ساده من به عنوان یک حسابرس چگونه و با چه سازوکاری به اهداف مندرج در برنامه‌های حسابرسی موسسه و یا فراتر از آنها استانداردهای حسابرسی دست خواهم یافت " البته در جلسه‌ای که در موسسه برگزارشد، بازنگری برنامه‌های رسیدگی و چک لیستها مطرح گردید که متاسفانه اکثرا متفق القول بودند که فرصت تکمیل آنها را ندارندو باید اعتراف کنم خود من نیز در برخی موارد فرصت تکمیل آنها را ندارم" اما تا به حال به چرایی موضوع فکر کرده‌اید؟ نداشتن فرصت کافی توجیح قابل قبولی نیست و باید صادقانه اعتراف کنم هرگاه اقدام به تکمیل برنامه رسیدگی و یا چک لیستهای مربوطه کرده‌ام متوجه شده‌ام رسیدگیهای انجام شده کافی و مناسب نبوده است حال آنکه استاندارد 200 حسابرسی حکم میکند رسیدگیها باید کافی و مناسب باشد، مشخص است اگر تعهد حرفه‌ای داشته باشیم در چنین شرایطی باید رسیدگیها را با صرف زمان اضافه به اتمام برسانیم.
به نظر شما اگر از ابتدا بر اساس برنامه کار خود را پیش ببریم در انتهای رسیدگیها نیاز به دوباره کاری خواهد بود؟)


3. چگونگی رسیدگی به حسابها و درک موقعیت خود به عنوان یک حسابرس در تعامل با صاحبکار
با توجه به اطلاعاتی که آقای شکری و احمدزاده در این خصوص طی جلسه قبل ارائه کردند نیازی به توضیح بیشتر نمی‌بینم

در حقیقت معتقد هستنم هدف از تحقیقات در قدم اول باید رفع نیازهای کارکنان موسسه در رده‌ حسابرس و حسابرس ارشد باشد زیرا خودم در این رده قراردگرفته و از نزدیک با دغدفه‌ها و چالشهایی که این رده سازمانی با آن در تماس هستند روبرو هستم منابع تحقیق نیز میتواند درون سازمانی مثلا کمک گرفتن از سایر همکاران رده‌های بالاتر و یا برون سازمانی شامل منابع اطلاعات داخلی از جمله کتابها و مجلات تخصصی حسابداری و یا منابع خارجی خصوصا انجمنها و تشکلهای حرفه‌ای بین المللی باشد.

آخرین ویرایش 12 شهریور 1393

samir karamkhani

2
Taha Ahmadzadeh این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

با سلام واحد تحقیق و توسعه(Research &Development) در هر سازمانی با هدف شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود، به منظور برنامه‌‌ریزی برای تثبیت نقاط قوت و تبدیل نقاط قابل بهبود به قوت تشکیل می شود. آیا ما در این کارگروه هدف را جدی دنبال میکنیم؟ بحث حاکمیت شرکتی بحثی است فرا سازمانی و با رسالت و چشم انداز واحد همخوانی ندارد، لذا اگر واقعا مامور به تحقیق و توسعه هستیم اول شکاف های خود را یافته و در راستای پر کردن آن قدم بر داریم. ماموریت کارگروه چاپ مقاله نیست چون اولا تحقیق در جامعه ما آنهم در رشته ای همچون حسابداری و حسابرسی که ابزاری در دست جامعه سرمایه داری است کاغذ پاره ای بیش نیست و دوما اگر جامعه ما به نتایج تحقیقات ارج می نهد این نوع تحقیقات به وفور در محافل دانشگاهی مطرح می شوند.

خلاصه کلام راه را کج نرویم چون به ناکجا آباد خواهیم رسید؛ موضوعات را به نظر بنده بایستی از دغدغه های پرسنل شروع کنیم و طوری انجام شود که با انسجام و ارج نهادن به پرسنل شروع، بعد به بهبود و توسعه فرآیندهای داخلی موسسه و سپس به رضایمند مشتری که در نهایت هدف شرکا از تاسیس موسسه تامین گردد، ختم شود.

آخرین ویرایش 12 شهریور 1393

آمده ایم که کماکان در صحنه باقی بمانیم

0
M.Cheraghi این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

من روی موضوع شماره 13 و 14 فوق خیلی بحث دارم.

آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس

Our reach extends to more than 67,000 of today’s and tomorrow’s business leaders, representing more than 55,000 Chartered Accountants and 12,000 of Australia’s best accounting graduates currently enrolled in our world-class Chartered Accountants postgraduate program.

ترجمه فارسی:

دستاوردهای موسسه حسابداران رسمی در استرالیا به پرورش 67 هزار نفر از مدیران امروز و آینده، معرفی بیش از 55 هزار حسابدار رسمی و 12 هزار نفر از برترین فارغ التحصیلان حسابداری که هم اکنون عضو برنامه جهانی حسابداران رسمی ما می باشند، توسعه می یابد.

آخرین ویرایش 12 شهریور 1393

مجید چراغی

0
Taha Ahmadzadeh این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

باسلام کاربران محترم خواهشمند است نظراتتان را بصورت کتابی و روان مرقوم فرمایید

باتشکر

آمده ایم که کماکان در صحنه باقی بمانیم

0
100631 این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

سلام
با توجه به اینکه اولین پست این انجمن به صورت آزمایشی ارسال شده بود، ویرایش شده تا همکاران به طور کامل تر از آنچه که تا کنون در کارگروه مطرح شده مطلع شوند.
در حال حاضر، عناوین مطرح شده به دو دسته تخصصی حسابرسی و عمومی دسته بندی شدند که شاید دسته بندی دقیقی نباشه، ولی تا حدی به تفکیک اولیه عناوین کمک می کنه.
البته، تمام عناوین مطرح شده در هر دو دسته هم می تونن کاربرد داخلی داشته باشند و هم کاربرد عمومی تر برای سایر فعالان حرفه. هرچه که بتونه به روشن شدن مسئله ای از مسائل حرفه کمک کنه برای موسسه ما هم مفید خوادهد بود و، برعکس، هر چیز که به حل مسئله ای از موسسه و همکاران ما کمک کنه می تونه برای سایر موسسات و فعالان حرفه هم سودمند باشه.
خود موسسه، به عنوان یک جامعه نمونه، می تونه بستری برای شروع تحقیق در برخی از این عناوین مطرح شده باشه.

f.ahmadlou

0
شهبازبیگی2 این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

با سلام! خدارو شکر یکم بحث هدفمند تر شد. از حاکمیت شرکتی و پر کردن چک لیست یکم به حالت تعادل نزدیک شدیم. موضوعات مطرح شده بالا واقعا موضوعات خوبی هستند و جا برای کار کردن دارند. حالا عزیزان بیاید این موضوعات رو سبک سنگین کنیم یا به قولی چکش کاری کنیم ببینیم خدا چی میخواد!

0
M.Cheraghi این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

از همکاران محترم خواهش دارم به جای اینکه تمامی موضوعات فوق را تایید نمایند، در رابطه با هر یک از موضوعات اظهار نظر شفاف ارائه نموده تا به این نتیجه برسیم که کدام یک از موضوعات مذکور اولویت دارند. ممنون

مجید چراغی

0
M.Cheraghi این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس

در خصوص موضوع شماره 2 باید عرض کنم که بنده در حال ترجمه مقاله ای در این خصوص هستم که PWC منتشر نموده و اینکه تیتر صحیح موضوع شماره 2 * فساد و رشوه خواری تحمیلی از بیرون سازمان * هست که فکر میکنم این موضوع در کشور ما مصادیق فراوانی داره؛ در خصوص فساد و رشوه و نقش کنترل های داخلی تحقیقات زیادی صورت گرفته ولی در بحث تحمیلی بودن این فساد فکر نمیکنم خیلی بحثی صورت گرفته باشه؛ البته کنترل های داخلی اینجا هم نقش باز دارندگی خودشون رو دارند ولی کلاً تمرکز موضوع روی کلمه تحمیل هست.

آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس

آخرین ویرایش 12 شهریور 1393

مجید چراغی

1
100557 این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

سلام
به قول آقای شهبازبیگی خدا را شکر شرایط تبادل نظر مهیا شده است و امیدوارم سایر همکاران نیز در بحث شرکت کنند

خاطرم هست که جلسه اول این موضوع مطرح شد که هدف ما R&D نیست، ولی منم با اقای احمدزاده موافق هستنم یعنی :

 واحد تحقیق و توسعه (Research & Development) در هر سازمانی با هدف شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود، به منظور برنامه‌‌ریزی برای تثبیت نقاط قوت و تبدیل نقاط قابل بهبود به قوت تشکیل می شود 

آقای چراغی لطفا در مورد ارتباط موضوع شماره 13 و 14 با موضوعی که شما ترجمه کردید بیشتر توضیح بدهید، برداشت من از موضوع شماره 13 و 14 تحقیق در رابطه با حفظ سرمایه‌ فکری و نیروی انسانی موسسات است ولی در ترجمه شما اشاره شده 67 هزار نفر تحویل جامعه گردیده یا خواهند گردید، به عبارتی از حرفه خارج شده یا می‌شوند!؟

در رابطه با موضوع فساد و رشوه خواری تحمیلی از بیرون سازمان هم به نظرم موضوع خوب و جالبی است، علاوه بر آن در تصدیق جمله پایانی خانم احمدلو باید عرض کنم موسسه و حرفه حسابرسی پتانسیل لازم برای تحقیق در این موضوع و موضوعات مشابه ازجمله تقلب و ... را دارد.

ضمن اینکه همه ما مطلع هستیم که حسابرسان در بهترین شرایط متهم به هزارکار نکرده بوده و هستند از طرف دیگر در حرفه حابرسی همواره با تعارض میان خواسته‌ها و انتظارات متفاوت ذینفعان گزارشاتشان روبرو بوده و خواهند بود و تحقیق در این رابطه می‌تواند در سطح حرفه نیز مفد باشد البته با توجه به خلاصه‌ای که در جلسه عنوان نمودید بعید میدانم مقاله شما مشخصا به تحمیل رشوه و یا تحت فشار قراردادن حسابرسان پرداخته باشد.

آخرین ویرایش 12 شهریور 1393

samir karamkhani

0
شهبازبيگي2 این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

سلام! خسته نباشيد! اميدوارم هفته خوبي را پشت سر گذاشته باشيد و تعطيلات بهتري در پيش! عرض كنم كه صرف اينكه يك مقاله يا منبع در مورد يك موضوع در اختيار ما باشه واسه انتخاب زمينه تحقيق كافي نيست. كاربردي بودن و استفاده از نتيجه اي تحقيق مسئله مهمتري هستش. تاپيك شماره 8 پيشنهاد بنده است به چند دليل. ميتونه خيلي از مسائلي كه ما در كار به اونها برخورد ميكنيم تحت پوشش قرار بده.
اينكه ما چه از لحاظ كمي و چه از لحاظ كيفي به چه ميزان از حسابرسي مبتني بر ريسك استفاده كنيم از جنبه هاي مختلف جاي بررسي داره. اينكه حسب موقعيت هاي مختلف، نوع فعاليت صاحبكار، فرصت زماني براي انجام كار، نيروي كار در اختيار و ... تا چه حد ميتونيم به حسابرسي مبتني بر ريسك تكيه كنيم. همچنين اثري كه ميزان استفاده از حسابرسي مبتني بر ريسك روي موازنه منفعت و هزينه يك كار داره جاي بررسي داره. اينكه ميزان استفاده از روش حسابرسي مبتني بر ريسك روي كيفيت كار چه اثري ميتونه بذاره. يا حسابرسي مبتني بر ريسك چقدر فضا رو براي آموزش حسابرسان جوان و كسب تجربه باز ميگذاره موضوعات متنوع و كاربردي هست كه فكر ميكنم ارزش بررسي و تحقيق داشته باشه. از خانم نيكروان هم كه موضوع پيشنهادي ايشون هم مرتبط با نظر بنده هست دعوت ميكنم كه به دفاع از اين موضوع بپردازند. مرسي!

پول از ثروت بهتر است

0
va.b این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

موردی که در حال حاضر فکر می کنم باید ابتداً حل بشود این است که اولویت ما برای انجام کار چه خواهد بود؟ آیا می خواهیم تحقیقی برون سازمانی انجام دهیم یا درون سازمانی؟ چون موردی که در فهرست موضوعات قابل مشاهده است، پراکندگی زمینه های تحقیق می باشد. هدف ما ارتقای وضعیت موسسه، سطح دانش فنی شخصی و جمعی، یا بدست آوردن دانش روز حسابداری دنیا است؟ من به شخصه دوست دارم که در صورت امکان، به صورت همزمان و به روی دو موضوع کار کنیم. یکی درون سازمانی و دیگری برون سازمانی. البته متوجه هستم که انجام این کار محدودیت هایی نیز خواهد داشت، ولی اینکه ما حین تلاش برای ارتقای وضع درونی موسسه، به فکر این باشیم که از دانش روز هم عقب نمانیم بهتر خواهد بود. enter image description here

آخرین ویرایش 12 شهریور 1393

0
شهبازبيگي2 این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

شب همگي بخير! باز در مورد موضوع رديف 8 عرض كنم كه من فك ميكنم موضوع روزي كه موسسه با اون درگير هست، از پر كردن چك ليست گرفته تا بودجه بندي و تعيين بهاي تمام شده كار و .... در بررسي همين حسابرسي مبتني بر ريسك نهفته است. عمده عمليات موسسه هم در اين قالب در حال انجام است. به نظرم از اولويت هاي بالا براي كار و تحقيق باشه.

پول از ثروت بهتر است

0
M.Cheraghi این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

با عرض سلام خدمت دوستان و آقای کرمخانی عارضم که در رابطه با موضوع 14 یعنی عوامل خروج از موسسه ویا حرفه، تحویل 67هزار مدیر یعنی نیروی انسانی در موسسات آنها بطور متوسط 4سال ماندگار نخواهد بود و برای مدیریت یک سازمان پخته تر میشود و برای مدت طولانی تری در موسسه شاغل خواهد بود، این موضوع از هدف دوم آنها یعنی 55هزار حسابدار رسمی کاملا مشخص است. متوسط ماندگاری در موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران باید بیشتر بشود و لازمه این مهم، با تحقیق و پژوهش در خصوصی نیروی انسانی موسسات مشخص خواهد شد.

آخرین ویرایش 12 شهریور 1393

مجید چراغی

0
M.Cheraghi این مطلب رو نوشت. 12 شهریور 1393

اما درخصوص موضع شماره 14 یعنی عوامل انگیزشی برای جذب نیروی انسانی مستعد به هدف سوم موسسات استرالیا اشاره میکنم که با عنوان جذب 12هزار نفر از برترین فارغ التحصیلان حسابداری مطرح شده است. به آخر اون پاراگراف ترجمه شده اگر توجه بیشتری کنیم، متوجه میشویم که این اهداف از برنامه های جهانی توسعه برای آنها است.

مجید چراغی

0
100631 این مطلب رو نوشت. 13 شهریور 1393

سلام و روز همگی خوش،
با توجه به حوزه فعالیتم، موضوعات مطرح شده در دسته دوم که هر کدام به نحوی با منابع انسانی مرتبط هستند برای من جالب تر و کاربردی تر هستند. همچنین، با توجه به اینکه موسسه همچنان در حال رشد هست، کاربرد داخلی هم خواهند داشت، هرچند قبلاً اشاره شد که کاربرد داخلی و عمومی چندان از هم جدا نیستند.
فکر می کنم، همانطور که آقای بهرامی عنوان کردند، شاید انتخاب دو موضوع به صورت هم زمان بد هم نباشه، البته باید میزان انرژی ای که کار همزمان روی دو موضوع می طلبه در نظر داشت.
همچنین، باید یادآور شد که در حال حاضر کارگروهی برای کار روی حسابرسی مبتنی بر ریسک در موسسه مشغول به کار هستند که در صورت تمایل به فعالیت روی این موضوع باید با این کارگروه صحبتی داشته باشیم تا فعالیت ها همسو و همجهت باشند یا بتوان با کار تحقیقی خوراکی برای این کارگروه فراهم آورد و حتی الامکان از فعالیت تکراری اجتناب کرد.

آخرین ویرایش 13 شهریور 1393

f.ahmadlou

0
100769 این مطلب رو نوشت. 29 شهریور 1393

با سلام موضوعات مطروحه حاصل بحث و چالش در طی یک جلسه بوده که اغلب اعضا از قبل در مورد آن فکر نکرده بودند و حضور ذهن کافی نداشتند لذا نظر بنده اینست که قبل از هر چیزی نیاز تحقیقاتی موسسه را از زبان مدیران که بهتر از پرسنل آن را لمس می نمایند بشنویم و سپس در صورت نیاز حسب مورد جرح و تعدیل گردند

و همانطور که آقای کرم خانی در جلسه آخر عنوان کردند لازم نیست همه تحقیق انجام بدهند و بعضی از اعضا راهنمای بقیه برای پیشبرد تحقیق باشند

آخرین ویرایش 29 شهریور 1393

طه احمدزاده

0
100557 این مطلب رو نوشت. 29 شهریور 1393

سلام
متاسفانه به علت بی برنامگی و بی‌نظمی یکی از شرکتهای طرف قرارداد با موسسه، قادر به شرکت درجلسه آتی کارگروه نخواهم بود.
طی جلسه قبلی کارگروه، واژه ADKAR توسط آقای شکری با یک توضیح مختصر معرفی گردید و مطالعه مقدماتی آن جهت درک مفهموم واژه و آشنایی با اثرات ارزشمند استفاده از این مدل در پیش برد فرایندها؛ تحقیقات و کارهای روزمره به عنوان بخشی از دستور کار گروه مطرح گردید.
به نوبه خودم، واژه ADKAR را به صورت مقدماتی از طریق سایت change management و prosci مطالعه کردم و بیش از پیش به مطالعه و یادگیری این مدل و بکاربردن آن علاقه مند شده ام. اگر در رابطه با این واژه دیگر همکاران نظری مطالعاتی داشته اند لطف کنند و در رابطه با آن توضیحات خود را درج کنند.
من موفق شدم بخشهایی از کتاب ADKAR: a model for change in business government and our community را مطالعه کنم که اگر بخواهم به صورت خلاصه نتیجه مطالعاتم را ارائه کنم باید عرض کنم: ADKAR دستورالعمل شگفت انگیزی است برای انجام تغییرات مثبت در زندکی و کار تنها با 5 قلم از ساده ترین و در عین حال موثر ترین ابزارها



آخرین ویرایش 11 مهر 1393

samir karamkhani

0
100631 این مطلب رو نوشت. 30 شهریور 1393

سلاااااام
بالاخره درست شد...
در این آدرس http://www.change-management.com/tutorial-adkar-overview.htm یک پرسشنامه کوچک هست که کمک می کنه، قبل از اعمال تغییر، برنامه پیش رو را بهتر شناخت.
فکر می کنم حتی تشکیل همین کارگروه هم یه جورایی تو این مدل می خونه...
بخش awareness و desire تا حدی با صحبت های آقای نریمانی روشن شد ولی من خودم هنوز چندان از چند و چون کارمون مطمئن نیستم. شاید اگر بتونیم به این پرسشنامه جواب بدیم، یه چیزایی واسه خودمون هم روشن تر بشه.

f.ahmadlou

0
100557 این مطلب رو نوشت. 30 شهریور 1393

سلام من که جلسه امروز حضور نداشتم و خبر ندارم بالاخره چه چیزی درست شد؟

فکر میکنم علاوه بر فروم نیازمند خلاصه مزاکرات جلسات هم هستیم چون همین یک جلسه حاضر نبودن نیز اعضا را از جریان فکری کارگروه دور می‌کند.

لطفا راهنمایی کنید آقای نریمانی در رابطه با دو گام awareness و desire چه مطالبی عنوان نمودند!

samir karamkhani

0
100631 این مطلب رو نوشت. 31 شهریور 1393

سلام و روز بخیر
آقای کرم خانی عزیز،
من این پست رو قبل از تشکیل جلسه گذاشته بودم و منظورم درست شدن تالار گفتگو بوده و همینطور صحبت های جناب آقای نریمانی طی جلسات گذشته که به نظر من تا حدی به آگاهی و ایجاد اشتیاق و انگیزه در مورد ضرورت تشکیل این کارگروه مرتبط بودند.
دیروز، مرور مجددی روی ADKAR داشتیم.
در اواسط جلسه هم جناب آقای نریمانی، جناب آقای رضایی و جناب آقای حسینی منش حضور داشتند.
در حال حاضر، تحقیق به صورت رسمی در مورد "سودمندی گزارش های مالی" شروع شده و آقای بهرامی، خانم نیک روان، آقای شهبازبیگی و خانم عسگری به عنوان گروه اجرایی کار روی این تحقیق تعیین شدند و قرار است برای مراجعه حضوری به بورس معرفی شوند. سایر همکاران نیز باید متن ترجمه رو دقیق تر مطالعه و ایده هایی که به نظرشون می رسه ارائه کنند و مطالعه و جستجویی جانبی هم در همین ارتباط داشته باشند.
بخشی از متن ترجمه آقای بهرامی طی جلسه روخوانی شد و درباره مطالبی که می توانند زمینه های تحقیقی برای ما فراهم کنند بحث شد.
فایل صوتی این جلسه موجود است ولی با توجه به حجم بالا امکان بارگذاری آن وجود ندارد، هر زمان که به دفتر مراجعه کردید، می توانید فایل رو دریافت کنید.
جلسه بعدی احتمالاً چهارشنبه، 17 مهر ماه، ساعت 15 برگزار می شود. در صورتی که این تاریخ تغییر کند، اطلاع رسانی خواهد شد. امیدوارم جلسات بعدی همه همکاران حضور داشته باشند.
تا اون روز، در اینجا، منتظر نظرات شما هستیم.

آخرین ویرایش 31 شهریور 1393

f.ahmadlou

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 31 شهریور 1393

http://majid-cheraghy.mihanblog.com

آخرین ویرایش 31 شهریور 1393

مجید چراغی

1
100769 این مطلب رو نوشت. 01 مهر 1393

باسلام متأسفانه کارگروه روی یک موضوع یکباره مطرح شد متمرکز گردیده است وپس از چند جلسه بحث و تبادل نظر نتوانستیم یک موضوع را انتخاب کنیم. اگر همه اعضای کارگروه حساب شویم بایستی شخص پژوهشگر طرح پژوهش تهیه کند و در جلسه آن را مطرح و دفاع نماید و سایر نسبت به آن تصمیم گیری کنند. موضوعی که هنوز بیان مساله و اهمیت آن مشخص نیست چطور می خواهد شروع شود؟؟؟؟؟؟؟ ما که حسود نیستیم ان شاءالله جایگزین گزارش تروبلاد در سال 1973 شود.

طه احمدزاده

1
100769 این مطلب رو نوشت. 01 مهر 1393

هماهنگ کننده محترم جلسات کارگروه خواهشمند است روز تشکیل جلسات را ثابت نگهدارید چون برنامه ریزی کاری بهم می خورد

طه احمدزاده

1
100557 این مطلب رو نوشت. 01 مهر 1393

سلام
از اینکه بالاخره یک موضوع برای تحقیق مشخص گردید به کارگروه تبریک گفته امیدوارم تیم اجرایی موسسه در اجرای مراحل تحقیق موفق باشد و سعی خواهم کرد در پیش برد اهداف تحقیق همکاری لازم را با کارگروه به عمل آورم.

کنجکاوی بیش از حد من و اشتیاقم برای یادگیری با مطرح شدن مفهوم ADKAR و تشریح مختصری و مفیدی که آقای شکری در رابطه با هریک از کلمات آن ارائه نمودند باعث گردیده ذهنم بر روی مفهوم ADKAR متمرکز گردیده به نحوی که این روزها همواره درصدد آن هستم که کارهای خود را با این مدل انطباق دهم تا به درک و فهم مفاهیم موجود در پس حروف تشکیل دهنده ADKAR نایل شوم.
در رابطه با موضوع انتخاب شده جهت تحقیق متاسفانه ضمن تصدیق برخی از نظرات آقای احمدزاده باید عرض کنم در رابطه با سودمندی گزارشات مالی سازمانی یا جمله‌ای مشابه با آن شخصا قادر به برقراری ارتباط و حس دو حرف اول مفهوم ADKAR نیستم به عبارتی 2 کلید اول از 5 کلید لازم برای کسب نتیجه مثبت از یک اقدام را در خود نمی‌یابم البته فکر می‌کنم این مشکل ناشی از عدم حضور در جلسه قبل و ناآگاهی از گفتگوها و تبادل نظر انجام شده میان دوستان باشد و امیدوارم با شنیدن فایل صوتی جلسه ارتباط لازم بین مفاهیم Awareness و Desire و موضوع منتخب را برقرار نمای..
ضمن اینکه خوشحال می‌شوم مطالب و نظرات دوستانی که در جلسه حضور داشته‌اند، خصوصا دوست خوبم آقای بهرامی را پیش از تشکیل جلسه بعدی و از طریق تالار مطالعه نمایم چراکه بدون شک نظرات دوستان کمک بزرگی به خوانندگان تالار در برقراری ارتباط بین مفاهیم یادشده و موضوع منتخب خواهد کرد

آخرین ویرایش 02 مهر 1393

samir karamkhani

0
va.b این مطلب رو نوشت. 05 مهر 1393

با سلام خدمت همکاران عزیز

در رابطه با تصمیم کارگروه و مدیران موسسه مبنی بر انتخاب سودمندی گزارشات مالی به عنوان موضوع تحقیق فکر می کنم موردی که اول از همه باید به آن توجه کنیم این است که برای انجام این تحقیق ما منابع بسیار مفیدی را در دسترس داریم که می توانند اطلاعات معتبری در اختیار ما قرار دهند. احتمالا پیش تر این موضوع در سطحی محدودتر توسط مراجع آکادمیک تحقیق شده باشد، اما فکر می کنم که هیچ کدام از آن تحقیق ها به نحوی کاربردی و اثربخش نبوده اند. ولی ما قصد داریم با همکاری اعضای کارگروه این تحقیق را به صورت جامع انجام دهیم که مطمئنا این کار میسر نخواهد شد مگر با همکاری همه جانبه دوستان.

در رابطه با ADKAR کردن این موضوع هم خیلی جای بحث هست اما به صورت خلاصه مواردی که به نظر من می رسد را در تاپیک مربوط به این موضوع که تشکیل خواهد شد ذکر خواهم کرد و از دوستان می خواهم که نسبت به این موارد نظر دهند و به صورت کلی اگر بحثی در رابطه با موضوع مربوطه به نظرشان رسید در تاپبک مذکور ذکر کنند.

آخرین ویرایش 05 مهر 1393

0
100769 این مطلب رو نوشت. 09 مهر 1393

جناب بهرامی سلام

برای اطلاع همگان در خصوص کاربرد ویژه و اثربخش تحقیق در دست انجام خواهشمند است ضمن ارائه چارچوب و دلیلی برای آن در خصوص متفاوت بودن آن از سایر تحقیقات قبلی، طرحی پژوهشی به سازمان بورس ارائه گردد تا از حمایت معنوی آن سازمان در خصوص کسب اطلاعات بی بهره نمانیم

طه احمدزاده

0
100557 این مطلب رو نوشت. 11 مهر 1393

سلام
متاسفانه در جلسه قبل کارگروه حضور نداشتم ضمن اینکه چند روز اخیر به اینترنت نیز دسترسی نداشتم.
خوشبختانه جلسه قبل توسط خانم احمدلو ضبط کرده بودند که موفق به شنیدن آن شدم، ADKAR را تنها 2 نفر از حاضرین از جمله خانم احمدلو مطالعه کرده بودند و این خوب نیست چون قرار بود در رابطه با آن مطالعه شود و بفهمیم چرا Awareness تقدم دارد بر Desire چرا برای تغیییر به Knowledge، آگاهی و دانش نیازمندیم و چرا این آگاهی خود پیش‌نیاز Ability و Reinforcement to keep the change in place است.
تا بفهمیم چگونه در رسیدن به اهداف خود در تحقیق فعلی و تحقیقات بعدی دست پیدا کنیم.

آقای بهرامی و سایر اعضای تیم تحقیق شما برای انجام و پیش برد تحقیق نیازمند طی مراحل زیر هستید:
ا. تهیه سناریو یا طرح تحقیق
2. ارائه نمونه های مشابه و بررسی آنها
3. هدایت و سرپرستی
4. انطباق با مدل ADKAR برای رسیدن نتیجه
5. نهایتا اکنون نوبت کارگروه تحقیق است که تحقیق خود را شروع کند.


ضمن اینکه یک پرسش از دیگر دوستان عضو کارگروه دارم چرا در بحثهای تالار شرکت ندارند؟ و چرا در جلسات کارگروه اظهار نظر نمی‌کنند حضور داشتم به تنهایی کافی نیست!!
مثلا آقای چراغی چرا در رباطه با موضوع ترجمه خود در تالار بحث نمیکنید؟ موضوع تحمیل رشوه به شرکت ممکن است برای دیگر دوستان نیز جالب باشد.

samir karamkhani

0
100631 این مطلب رو نوشت. 21 مهر 1393

با توجه به اینکه قرار شد جلسه بعد همکاران در مورد مسائل و مباحث مورد علاقه خود مطالعه ای انجام بدهند و ارائه ای حداقل پنج دقیقه ای داشته باشند، لطفاً، نظراتتون در ارتباط با موضوع پیشنهادی خود را در اینجا ثبت بفرمایید.
البته، هرکدام از همکاران این امکان رو هم دارند که مبحثی جدید باز کنند و در صورت تمایل به شروع مطالعه و تحقیق و مباحثه در ارتباط با موضوع مورد نظرشون در اون مبحث آغاز به فعالیت کنند.

آخرین ویرایش 21 مهر 1393

f.ahmadlou

0
100557 این مطلب رو نوشت. 21 مهر 1393

سلام

من تصمیم دارم در رابطه با استاندارد 700 و زیر استانداردهای وابسته به آن از جمله 705 و 720 مطالعه کنم، اگر دوستان به راهنمای IAS 700 دسترسی دارند ممنون میشوم در اختیارم قرار بدهند.

samir karamkhani

0
100631 این مطلب رو نوشت. 24 مهر 1393

همکاران عزیز
روزنامه Financial Tribune که استاد شکری معرفی کردند، فعلاً به صورت رایگان، از آدرس زیر قابل دریافت هست:
http://store.donya-e-eqtesad.com/eNewsPapers/ftd
با نصب نرم افزار کتاب خوانی که در همین سایت معرفی شده می تونید روزنامه رو مطالعه کنید.

f.ahmadlou

0
100557 این مطلب رو نوشت. 04 آبان 1393

سلام

همکاران حاضر در کارگروه تحقیق و توسعه طبق توافقاتی که با یکدیگر داشتیم قرار بود بر سر موضوع تحقیق بحث و تبادل نظر داشته باشیم.
راستش برایم همچنان یک پرسش باقیست چه موضوعاتی مورد علاقه دوستان است و برایشان از اهمیت ویژه برخوردار است؟
چرا در رسیدن به ایه اهداف و علایق فضای بحث و تبادل نظر را فراهم نمی‌سازند؟
این علایق و کشش ها که آنها را تشویق به حضور در کارگروه نموده است چیست و چرا علیرغم گذشت 5 یا 6 جلسه کماکان نزد خودشان محفوض است؟


شخصا مایل هستم روی چرایی و فلسفه حسابرسی و مفاهیم نظری حسابرسی متمرکز شوم لیکن در رابطه با سایر موضوعات خصوصا موضوعات مورد پسند دوستان مثلا روشهای روانشناختی و مدیریتی در اجرای کارها همچون کایزن، HR و یا تحقیق در رابطه با عللی عدم تمایل حسابرسان به تکمیل چک لیستها و دستور العملهای مصوب موسسه، یا روشهای رسیدگی مبتنی بر چک لیست و دستورالعمل خصوصا دستورالعمل ریسک و یا روشهای حسابرسی تحلیلی و مثال اینها نیز بی انگیزه نبوده و مایلم با دوستان در راستای رسیدن به دست آوردهای مثبت همکاری داشته باشم.

امیدوارم دیگر دوستان نیز در رابطه با موضوعات مورد علاقه خود به صورت یک پست مستقل ایجاد نمایند و دیگران نیز در آن مشارکت نمایند تا شاهد اولین قدمها در رسیدن به اهداف کارگروه باشیم.

بیایید سعی نماییم فضای بحث و تبادل نظر شکل واقعی خود را به خود بگیرد، البته هستند دوستانی که در تالار موضوعات جالب و قابل تاملی را مطرح نموده اند که بعضا مورد توجه قرارگرفته است و جای خوشحالی دارد.

samir karamkhani

0
100769 این مطلب رو نوشت. 04 آبان 1393

بله آقای کرمخانی موضوعات بالا خیلی جالب هستند اما.............

آخرین ویرایش 04 آبان 1393

طه احمدزاده

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 05 آبان 1393

با سلام و احترام خدمت آقای کرمخانی و دیگر همکاران

در خصوص موضوع مورد علاقه اعضای کارگروه باید عرض کنم، کاملاً مشخص بود که اکثراً به مباحثی علاقه نشان داده اند که مرتبط با نیروی انسانی است. و این موضوع دلیل دارد. که در کامنت بعدی در این خصوص مطلبی می گذارم که بسیار جالب است.

فضای بحث و تبادل نظر بسیار زیاد است لیکن وقت اعضا کم است و نمی توان یک بحث را تا ساعت 8 یا 9 شب ادامه داد، بعضی از همکاران همچون خودم از راه خیلی دور می آیند. بنده 2/5 ساعت بعد از خروج از موسسه به منزل می رسم. پس ممنون میشوم اگر برای بحث حول یک موضوع راه و چاره ای دیگر اندیشیده شود.

در خصوص فضای بحث و تبادل نظر، این را نیز اضافه کنم که با وجود شرایط فوق العاده ای که جناب آقای نریمانی در اختیار کارگروه قرار داده اند، باز هم نمی توان در رابطه با برخی موضوعات چالش ایجاد کرد چراکه برداشت های سوء صورت گرفته و افکار منفی در اذهان شکل خواهد گرفت که خوشایند اعضاء و سایر همکاران و مدیران محترم نخواهد بود.

در آخر خوشحالم که کارگروه این اجازه را به اعضاء اعطا نمود تا هر کسی با تیم مد نظر خود، در موضوع مورد علاقه خویش، به تحقیق و پژوهش بپردازد.

انشالله که بتوانیم پاسخی مثبت به این اعتماد و تدبیر مدیران، بدهیم.

مجید چراغی

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 05 آبان 1393

توانمندسازي و به كارگيري

در دوران جديد يك كارمند با انتخاب آگاهانه نوع و نحوه دسترسي به اطلاعات، گزينه هاي كاري متفاوتي را براي افزايش يا كاهش سرمايه هاي عقلاني، جسماني و احساسي در پيش مي گيرد. گرچه برنامه هاي آموزش ساختاري بر تو ي لد سرمايه انساني مؤثر است، اما تأثيرپذيري اصلي از تجربيات روزمره در محيط كاري است. محيط هاي غني از مشاركت و همكاري براي تبادل دانش و تجربيات و ارائه بازخورد مناسب. مطابق يافته ها در يادگيري ساختارمند و تعريف شده (شامل برگزاري دوره هاي كلاس دستورمحور، آموزش مبتني بر كامپيوتر و طرحهاي يادگيري) با انجام سرمايه گذاري معادل 92 درصد ميزان يادگيري واقعي 10 درصد خواهد بود . در حالي كه در يادگيري غيرساختارمند و تعريف نشده (شامل يادگيريهاي حين كار، انتشار دانش همكار، شبكه هاي اجتماعي بنگاه) با سرمايه گذاري معادل 2 درصد ميزان يادگيري واقعي 65 درصد خواهد بود. در اين خصوص به نمايه 1 مراجعه شود .
در برنامه يادگيري از يكديگر، بيشتر كارمندان از اين رويكرد استفاده مي كنند كه ببينند عملكرد شركت كجا نامناسب بوده، چه چيز اشتباه است و چه چيزي خوب كار نمي كند و بازخورد آنها به طور معمول مي تواند براي مديران واحدها مفيد باشد . اما كاركنان ديگري برخورد متفاوت دارند. آنها به دنبال اين هستند كه چه روشي بهتر كار مي كند، كجا اقدامات شركت بهتر جواب مي دهد و به طور كلي در طول بازديدها به دنبال يادگيري بيشتر هستند. آنها پرسشهاي دقيقي مي پرسند تا مطمئن شوند كه همه چيز را به طور كامل فهميده اند، چرا و چگونه اين اقدامات منجر به نتايج مثبتي مي شوند. اين كارمندان گاهي به جزئياتي توجه مي كنند كه ديگران آن را ناچيز مي شمرده اند. اعضاي گروه اول باهوش هستند. آنها از دانش و مهارت خويش استفاده مي كنند تا ببينند كه چه چيزي خوب عمل نمي كند و دانش و تجربه آنها كجاها فراتر رفته است. اما اعضاي گروه دوم باهوش تر هستند. آنها در پي موقعيتهايي براي يادگيري و تقويت سرمايه انساني خويش هستند. بعضي از اين افراد به طور ذاتي پذيرش بيشتري براي يادگيريها دارند و مهارت يادگيري آنها پيوسته و بي هياهو از تمامي رويدادها و موقعيت هاي پيش آمده و با تلاش هوشيارانه و نظارت و مراقبت حرفه اي رهبران بهبود مي يابد.
چالش رقابت در سرمايه انساني، مديريت چرخه تعاملي سرمايه هاي عقلاني، اجتماعي و عاطفي است. اين امر هم براي سازمان و هم براي افراد وجود دارد. در فضاي جديد هر فرد مسئول رشد و پيشرفت خويش است و نمي تواند به عناصر خارجي تكيه كند. از طرفي جهان در حال تغيير است و تمام اجزاي سرمايه انساني به سرعت مستحيل مي شوند. دانش قديمي مي شود مگر اينكه ارتقا يابد؛ روابط ضعيف مي شود مگر اينكه به طور پيوسته تجديد شوند؛ كارايي و شهامت افول مي يابند مگر اينكه تمرين شوند. هر فرد بايد از امكان و عواقب كاهش سرمايه هاي انساني آگاه شده و فعالانه در اين زمينه دست به انتخاب بزند.

آخرین ویرایش 05 آبان 1393

مجید چراغی

-1
100769 این مطلب رو نوشت. 06 آبان 1393

جناب چراغی سلام

اصلا برای کسی مهم نیست ساعت چند برسی خانه

طه احمدزاده

2
Narimani این مطلب رو نوشت. 06 آبان 1393

آقاى احمد زاده آيا دليلى هم براى إثبات اين صحبتت دارى؟

امیرحسین نریمانی

-1
100769 این مطلب رو نوشت. 06 آبان 1393

شاید قابل اثبات نباشد چون مکتوب نیست اما این چیزی است که بچه های حسابرسی از آن رنج می برند

طه احمدزاده

2
Narimani این مطلب رو نوشت. 06 آبان 1393

ازتذكرشمامتشكرم اولين گام براى تغيير وضعيت موجود درك صحيح واقعيت است ولى اين فقط اولين قدم است هيچ تحول بزرگى يك شبه به وجود نيامده وحرفه ماهم ازاين قاعده مستثنى نيست به ياد داشته باشيم كه تحولات بزرگ محصول تغييرات كوچك هستند.

امیرحسین نریمانی

1
100769 این مطلب رو نوشت. 09 آبان 1393

همکار عزیز این منفی ها برای چی هستش؟ بنده حرفی که هم زدم دفاع از بچه ها بوده است و گرنه برام فرقی نمی کند ان شاء الله موفق باشید همین افراد که منفی می دهند به جای اینکار بیاید تو تالار خودش رو آشکار کند نه پنهان

طه احمدزاده

0
مجید چراغی این مطلب رو نوشت. 09 آبان 1393

با سلام خدمت همکاران و جناب آقای احمدزاده

من هم با شما موافقم و از کاربران می خوام که اگر امتیاز منفی می دهند، دلیل و نظر خود را در خصوص موضوع مربوطه ذکر نمایند.

با تشکر

مجید چراغی


273 نفر از 920 عضو ما 1216 بار در مباحثه ها نظر ارسال کرده اند.